حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

×
 • اوقات شرعی

 • بررسی ابعاد مختلف سبک زندگی در یک کتاب
  شناسه : 2335
  9
  معرفی و بررسی کتاب کتاب «مسئله سبک زندگی» اثر سید ابراهیم رئوف موسوی در انتشارت سوره مهر منتشر شد. این اثر به موضوع سبک زندگی جامعه ایرانی در جهان امروز می‌پردازد.
  ارسال توسط :
  پ
  پ
  کتاب «مسئله سبک زندگی» اثر سید ابراهیم رئوف موسوی در انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  بررسی ابعاد مختلف سبک زندگی در یک کتاب باجدی‌تر شدن مسئله سبک زندگی در ایران ضرورت نگارش کتابی در این باره بیش از پیش احساس شد. از جمله آثار منتشر شده در این حوزه می‌توان به کتاب «مسئله سبک زندگی» اشاره کرد.

  در این کتاب تلاش شده است به نوع طرح مسئله و ابعاد سبک زندگی پرداخته شود. تشخیص مقوله‌ها، مسئله‌ها و ابعاد سبک زندگی را می‌توان از مسائل مهم این موضوع دانست؛ از این رو در کتاب «مسئله سبک زندگی» به موضوعاتی از جمله خویشاوندی و اطلاعات در زمینه مقوله‌های سبک زندگی توجه می‌شود، برای اینکه بتوان از منظری دیگر به موضوع نگریست و آن را بررسی کرد.

  در این اثر به ارتباط هر موضوع با مقوله‌های دیگر سبک زندگی، ارتباط کلی آن با ساختار‌های اجتماعی و نظریات علمی که از سبک زندگی پشتیبانی می‌کنند، پرداخته می‌شود؛ در ضمن ماهیت تاریخی موضوعات و دلالت‌های مربوط به آن به نحوی در کتاب مطرح می‌شود که نشان دهد به آن نگاهی کلی و تاملی شده است.

  در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

  «سیطره تاریخ غربی بر عالم و غرب‌زدگی مضاعف دوران ما، که دوران پست مدرن و هیچ‌انگاری است، سخن از سبک زندگی دینی را به شدت صعب و پیچیده کرده است. جامعه ایرانی، به رغم بن مایه‌های مستحکم هویتی و نیرو‌های فعال اجتماعی، با بسیاری ودایع و سنن و اسوه‌های فرهنگی خویش وداع کرده و ساز و برگ متناسب با معیشت دینی را از دست داده است، اما با برخورداری از همان بن‌مایه مذکور، یعنی هویت فعال و البته سرچشمه جوشان وحی، یقیناً می‌توان دوران گذار را به شوق وصال عالمی دیگر که مقتضایش آدمی دیگر است تدبیر نمود..»

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.